20.1.2017
„Člověk přestává vidět,“ tak výstižně popsal svou oční vadu pan Richter, kterému byl nedávno na zlínské oční klinice operován šedý zákal. Pokud má člověk pocit, že se mu zhoršuje zrak, měl by vyhledat očního lékaře bez ohledu na to, jestli se jedná o šedý zákal, dalekozrakost, krátkozrakost nebo jinou oční vadu a s lékařem možnou léčbu zkonzultovat.
„Každý člověk má strach z nějakého zásahu do svého organismu, ale v tomto případě jsem byl velice mile překvapený. Jednak rychlostí a jednak tím, že člověk nic nevnímá, kromě světla do kterého se dívá.“ Pacient, který chce zažívat podobné pocity jako pan Milan Richter, by měl výběr kliniky pečlivě zvážit a vybrat si tu nejlepší, na které mají lékaři s operací šedého zákalu bohaté zkušenosti.
Oční klinika Gemini mezi špičky rozhodně patří. Operaci šedého zákalu laserem VICTUS zavedla jako první v Evropě již v roce 2012 a od roku 2015 používá, jako jediné pracoviště v ČR, laser Z8. Kromě toho se v roce 2016 podílela na vývoji zcela unikátního CAPSULASERu. Ten přestavil primář Stodůlka v loňském roce odborné veřejnosti a obdržel za něj několik cen, např. první místo v kategorii inovací na kongresu v Dánsku.
Na klinikách Gemini mají lékaři s operacemi šedého zákalu bohaté zkušenosti. Ročně odoperují téměř pětadvacet tisíc šedých zákalů. Primářka pražského pracoviště docentka Baráková byla dokonce v roce 2016 oceněna výborem České společnosti refrakční a kataraktové chirurgie nejvyšším vyznamenáním za přínos v oblasti kataraktové a refrakční chirurgie. Tato společnost jí již v roce 2011 udělila vyznamenání k úspěšnému provedení více než dvaceti tisíc operací šedého zákalu.